Na czym polega mezoterapia mikroigłowa

Korzystanie z szerokiej oferty zabiegów kosmetycznych to świetny sposób na zadbanie o swój wygląd, samopoczucie oraz pewność siebie. Wybierając konkretne zabiegi warto w pierwszej kolejności poznać wszystkie najważniejsze informacje jakie go dotyczą. Jednym z popularnych zabiegów, który jest chętnie wybierany i pozwala osiągać naprawdę spektakularne rezultaty jest mezoterapia mikroigłowa. Jest to zabieg przeznaczony przede wszystkim dla osób posiadających blizny na skórze, cellulit, szerokie pory oraz wiele innych kłopotów, z którymi nie potrafią sobie radzić domową pielęgnacją.

Dla kogo jest zabieg?

Problemy skórne mogą być przyczyną obniżonej samooceny, braku pewności siebie i ogromnej niepewności w codziennym funkcjonowaniu. Jeśli wygląd skóry powoduje utratę poczucia atrakcyjności warto zastanowić się nad wykonaniem odpowiedniego zabiegu mającego poprawić ten stan. Mezoterapia mikroigłowa przeznaczona jest dla osób w każdym wieku, które borykają się z pewnymi problemami skórnymi. Mezoterapia to nie tylko zabieg dla osób dojrzałych, które pragną zrobić coś z widocznymi zmarszczkami lub innymi oznakami starzenia skóry. Zabieg ten dobrze sprawdza się również u osób znacznie młodszych pragnących większego nawilżenia, zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się skóry oraz walczącymi z widocznymi bliznami po trądziku.

Jaką mezoterapię wybrać dla siebie?

Mezoterapia może być przeprowadzana w różny sposób i każdy powinien dobrać ją w indywidualny sposób. Mezoterapia bezigłowa to zabieg z wykorzystaniem fal elektromagnetycznych oraz impulsów prądu o właściwie dopasowanej mocy. Zabieg polega na masowaniu skóry specjalistyczną głowicą, dzięki czemu z większa łatwością wszystkie składniki aktywne wnikają w głąb. Mezoterapia igłowa polega na iniekcji profesjonalnych preparatów pod skórę za pomocą strzykawki. Natomiast mezo terapia mikroigłowa wykorzystuje niewielkie igiełki zamiast strzykawki. Ich zastosowanie już samo w sobie pobudza skórę do rozpoczęcia pewnych procesów naprawczych. Dzięki temu efekt uzyskany poprzez zastosowanie odżywczego preparatu zostaje wzmocnione. Wybór odpowiedniego rodzaju mezoterapii warto dobierać wraz ze specjalistą wykonującym zabieg. Pozwoli to uzyskać zdecydowanie najlepsze rezultaty i zachować wszelkie środki ostrożności.

Jak postępować przed i po zabiegu?

Do mezoterapii należy się w odpowiedni sposób przygotować. Przede wszystkim najważniejsza jest wcześniejsza konsultacja. Specjalista na początek dokładnie wytłumaczy cały przebieg zabiegu, opowie o ewentualnych przeciwwskazaniach, komplikacjach oraz oczekiwanych efektach. Lekarz powinien uprzedzić, że zabiegu nie należy wykonywać w czasie trwania ciąży, podczas karmienia dziecka piersią, a także podczas stosowania leków przeciwzapalnych, leczenia opryszczki oraz w czasie, gdy na skórze występują jakiekolwiek stany zapalne. Tuż przed zabiegiem nie można przyjmować aspiryny i najlepiej od razu przyjść bez makijażu z całkowicie oczyszczoną skórą. Pierwsze efekty będą widocznie już po upływie zaledwie kilku dni. Jednakże na ostateczne rezultaty warto poczekać trochę dłużej. Warto zapytać również specjalistę o najodpowiedniejszy krem po mezoterapii igłowej, który utrwali rezultaty i dobrze wpłynie na stan oraz wygląd skóry.

Jakie efekty daje mezoterapia?

Po wykonaniu mezoterapii można spodziewać się wyraźnego ujędrnienia skóry, wygładzenia zmarszczek, poprawy nawilżenia, jak również zmniejszenia widoczności blizn. Mezoterapię można również stosować jako jeden z elementów walki o poprawę owalu twarzy lub uregulowanie sebum wydzielanego przez skórę. Warto przygotować się na ewentualne zaczerwienienie lub zasinienia, ponieważ mogą pojawić się na skórze tuż po zabiegu. Decydując się na mezoterapię przede wszystkim należy wybrać osobę bardzo doświadczoną i wykwalifikowaną, która wykona zabieg w bezpiecznych warunkach.