6 sposobów na pozbycie się zaskórników

Czy jesteś jedną z tych dziewczyn, które zawsze są trapione przez zaskórniki? Zaskórniki to najczęstszy problem, z którym borykają się dziewczyny. Są one bardzo irytujące i psują wygląd Twojej skóry.

Bardzo trudno jest pozbyć się zaskórników, ale zamierzam podzielić się z Tobą kilkoma skutecznymi wskazówkami, jak się ich pozbyć.

Zacznijmy więc od wskazówek:

1. Użyj peelingu

Pierwszą rzeczą, której musisz użyć jest peeling. Jest to najlepszy sposób, aby usunąć martwy naskórek i będzie to również zmniejszyć rozmiar zaskórników. Możesz użyć dowolnego rodzaju peelingu, ale najlepiej jest dostać taki, który jest wykonany z gliceryny i kwasu salicylowego. Te dwa elementy pomogą Ci pozbyć się martwego naskórka.

2. Użyj szczotki do peelingu

Jest to jeden z najprostszych sposobów na pozbycie się zaskórników, wystarczy wziąć dobrą szczotkę do peelingu i zacząć masować skórę. Trzymaj go przez 10 do 15 minut, a wynik będzie niesamowity.

3. Pozbądź się zaskórników za pomocą mieszanki

Weź trochę soku z cytryny i wymieszaj go z wodą. Wartość pH tej mieszaniny sprawi, że będzie ona odpowiednia dla zaskórników. Wystarczy zastosować mieszaninę do dotkniętego obszaru i pozostawić ją na 10 do 15 minut.

4. Użyj maski

Najlepszą rzeczą, aby pozbyć się zaskórników jest maska. Sprawi, że Twoja skóra będzie gładka, a także zapobiegnie powstawaniu nowych zaskórników. Wystarczy wymieszać sodę oczyszczoną z wodą i użyć jej na twarz. Upewnij się, że spłukujesz ją zimną wodą.

5. Pozbądź się zaskórników za pomocą peelingu

Przede wszystkim weź trochę gliceryny i wymieszaj ją z kwasem salicylowym. Otrzymasz dobre rozwiązanie na zaskórniki.

6. Użyj olejku eterycznego

Możesz użyć olejku eterycznego, aby pozbyć się zaskórników. Wystarczy rozcieńczyć go z wodą i użyć go jako peeling.

Wnioski:

Tak więc, to było wszystko o “6 sposobów na pozbycie się zaskórników”. Jestem pewien, że pokochasz te wskazówki, ale jeśli masz jakieś inne wskazówki to daj mi znać w sekcji komentarzy poniżej.