Na czym polega infuzja tlenowa?

Jeżeli zależy nam na zdrowej i dobrze wyglądającej skórze, warto zapoznać się z ofertami salonów kosmetycznych i klinik urody. Zabiegi takie jak infuzja tlenowa mogą znacząco poprawić kondycję naszej skory i widocznie ją odżywić. Jak wygląda infuzja tlenowa i jakie przynosi efekty? Jakie są przeciwwskazania wykonywania infuzji tlenowej? 

Czym jest infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa to zabieg nieinwazyjny, który pozwala nam na wprowadzenie do skóry substancji aktywnych. Przy pomocy technologii hiperbarycznych tlenu jesteśmy w stanie dotrzeć do głębokich warstw skóry. Podczas zabiegu wykorzystuje się różnego rodzaju preparaty, dostosowane do potrzeb i indywidualnych preferencji. Infuzja tlenowa często jest stosowana z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, dzięki czemu skóra pozostaje nawilżona i odżywiona. Infuzja tlenowa służy również do złuszczania martwego naskórka oraz naturalnego dotlenienia skóry.

Warto pamiętać, że zabieg infuzji tlenowej wykonywany jest przy użyciu specjalistycznych urządzeń, z których powinni korzystać wyłącznie profesjonaliści. W związku z tym, jeżeli chcemy skorzystać z zabiegu, powinniśmy udać się do miejsc takich jak Klinika Urody Maestria w Szczecinie. Infuzja tlenowa zawsze powinna być wykonywana przez wykwalifikowanych pracowników z zachowaniem bezpieczeństwa.

Przeciwwskazania infuzji tlenowej

Oczywiście tak jak każdy zabieg, infuzję tlenową posiada pewne przeciwwskazania. Należy się ich trzymać, jeśli zależy nam na zdrowej i dobrze wyglądające skórze. Źle przeprowadzony zabieg, może uszkodzić warstwę ochronną skóry i negatywnie wpłynąć na jej kondycję.

Infuzja tlenowa nie jest wskazań przede wszystkim kobieta w ciąży i karmiących piersią. Co więcej, powinnyśmy unikać tego zabiegu, jeżeli zauważymy stany zapalne skóry oraz zmiany ropne. Infuzja tlenowa nie powinna być stosowana na skórze trądzikowej ani posiadającej opryszczkę. Dodatkowo przed zabiegiem warto upewnić się, że nie jesteśmy uczulone na żadne składniki wykorzystywanych preparatów.

Pamiętaj, że Twoje bezpieczeństwo podczas zabiegu jest najważniejsze. Przed jego wykonaniem porozmawiaj z kosmetologiem i upewnij się, że infuzja tlenowa będzie właściwa. Wybieraj miejsca sprawdzone, cieszące się dobrą opinią. W razie jakichkolwiek wątpliwości nie bój się pytać o pomoc.