Na co dobry jest wyciąg ze ślimaka?

Wiele osób gdy słyszy o śluzie ze ślimaka ma od razu odruch wymiotny, w końcu jak można stosować coś takiego na naszej skórze. Jednak wiele badań udowodniło już, że wyciąg ze ślimaka ma doskonałe właściwości. Wykorzystywany jest w wielu kosmetykach. Doskonale sprawdza się w łagodzeniu podrażnień, gojeniu ran oraz wygładzaniu skóry. 

Jak pozyskuje się ślimaczy śluz?

Nie trzeba być wielkim znawcą by domyślić się, że aby zdobyć wystarczającą ilość tego składnika do kosmetyków należy posiadać całą ślimaczą farmę. Takie właśnie są zakładane. Ślimaki są zadbane, żyją sobie spokojnie, więc jest to w pełni etyczne. Z jednego ślimaka można uzyskać około jednej łyżeczki takiego śluzu. Nie jest to zadowalająca ilość. Uzyskanie jego wystarczającej ilości jest więc czasochłonne, jego cena więc przestaje aż tak zadziwiać. Całkowicie czysty śluz jest pozyskiwany w formie piany. Następnie taką pianę poddaje się procesowi filtrowania podczas którego przekształca się on w ciecz.

Dla kogo są przeznaczone kosmetyki ze śluzem?

Warto wspomnieć na początku, że takie kosmetyki doskonale sprawdzą się przy każdym rodzaju skóry. Ogromne korzyści płynące z korzystania z wyciągu ze ślimaka mogą być wykorzystane przez niemal każdego.

Przede wszystkim dobrze sprawdzą się w przypadku dojrzałej skóry. Doskonale bowiem regenerują, regenerują i nawilżają. Co pomaga w odzyskaniu gładkiej i jędrnej skóry. Takie kosmetyki sprawdzają się rewelacyjnie przy skórze, która właśnie potrzebuje szybkiej regeneracji czy też złagodzenia podrażnień. Dlatego właśnie sprawdza się doskonale w produktach wykorzystywanych po depilacji.

W jakich produktach znajdziemy ślimaczy śluz?

Jest on wykorzystywany w przeróżnych kremach, piankach czy żelach oczyszczających. Prócz tego można znaleźć go w serum czy też olejkach do ciała. Bardzo częstym produktem w którym jest stosowany wyciąg to maseczki do twarzy, ale też produkty pod oczy. Śluz możemy znaleźć nawet w tonikach czy kosmetykach stosowanych na skórę głowy.

Co przemawia za wypróbowaniem takich kosmetyków?

Głównie jest to bardzo szybki efekt działania. Bez wątpienia ślimaczy śluz działa cuda jeśli chodzi o czas. Już po pierwszych użyciach można dostrzec działanie. Oczywiście pozytywne. Warto zwrócić uwagę, że niewiele jest składników kosmetycznych, które sprawdzają się przy każdym rodzaju skóry i mają tak szeroki zakres pozytywnego działania.

Wyciąg ze ślimaka doskonale oczyszcza, co za tym idzie łatwo pozbywamy się niekorzystnych dla naszego ciała toksyn. Bardzo szybko regeneruje, więc sprawdzi się idealnie w przypadku podrażnień, trądziku czy zmarszczek. Ale również w przypadku znacznie większych ran. Oczywiście stosowany zgodnie z zaleceniami.

Minusy korzystania

Głównym minusem takich produktów jest cena. Wyciąg ze śluzu ślimaczego jest dosyć drogi. Stał się on produktem wykorzystywanym na ogólnoświatową skalę,, ale nie zmienia to faktu, że trzeba na niego wydać sporą kwotę. Jednak jeśli pomyśleć nad jego korzystnym wpływem czasami warto.

Innym minusem jest to, że bywa ciężko dostępnym składnikiem. Nie możemy z łatwością udać się do apteki czy drogerii i kupić takiego śluzu po czym w dom -u skomponować swój własny kosmetyk. W tym przypadku warto skorzystać z gotowych już kosmetyków.

Podsumowując czy warto sięgnąć po taki śluz czysty, czy też po kosmetyki z jego dodatkiem? Odpowiedź jest prosta. Tak! Owszem jest on składnikiem drogim, ale w porównaniu z jego pozytywnymi właściwościami oraz z tym jak bardzo jest wydajny można śmiało sobie raz na jakiś czas na taki kosmetyk pozwolić. Pozwoli on nam na zachowanie młodego i świeżego wyglądu skóry, ale też poprawi jej jędrność i koloryt. W przypadku głębszych podrażnień na przykład trądzikowych pozwoli na regenerację i pozbycie się problemu.

Dlatego więc warto sięgnąć po ślimaczy śluz i wypróbować go na własnej skórze.