Jak używać eyelinera? 5 praktycznych porad.

Jak raz na zawsze opanować sztukę malowania kresek eyelinerem? Nauka jak podkreślić nasze oczy ma swoje triki i kiedy już je poznacie zgodzicie się, że możemy się obejść bez wielu rzeczy w makijażu, ale nie bez eyelinera, nawet jeśli jest prosty i podstawowy.
Ołówek eyeliner może obudzić nasze oczy i podkreślić naszą osobowość, nawet jeśli używasz go tylko jako lekki cień między rzęsami. Dzięki temu magicznemu narzędziu możesz w znacznym stopniu zmienić swój codzienny makijaż. Z nudnego lub zmęczonego spojrzenia, możesz przejść do żywych oczu, które są gotowe do przejęcia świata. To jest magia eyelinera!

Podstawowy eyeliner.

Potrzebujesz ciemnej kredki do oczu – czarnej, granatowej lub brązowej – oraz ściętych pędzelków (jeden cienki, drugi szerszy).
Zacznij od zrobienia kreski eyelinerem, od początku oka do końca, nie od środka. Ta linia powinna być grubsza i powinna być widoczna przy otwartych oczach. Powinien on znajdować się blisko podstawy rzęs.
Delikatnie obrysuj dolną powiekę (jest to opcjonalne).
Sprawdź, czy górna linia wygląda równo, wypełniając ewentualne luki.
Narysuj linię w górę od dolnej powieki, aby zrobić “ogon”, czyli linię, która będzie wystawać z oka. Wypełnić według własnego uznania.

Płynny eyeliner i chusteczki.

Nałóż płynny eyeliner od początku oka do końca górnej powieki, kończąc w punkt, tworząc ogon.
Weź chusteczkę do demakijażu i złóż ją na drugą stronę. Uruchom chusteczkę bardzo powoli przez koniec oka, tuż poniżej końcówki linera, i przeciągnij tusz eyeliner w górę.
To sprawi, że końcówka eyelinera będzie wyglądać jak dobrze zdefiniowany cień.

Eyeliner i pędzelek.

Aby zrobić ten eyeliner trzeba ciemny ołówek eyeliner i bardzo cienki pędzel skośne.
Narysuj cienką lub grubą linię – zależnie od upodobań – tuż nad podstawą górnych rzęs. Narysuj kreskę aż do końca powieki.
Następnie weź pędzelek i rozmaż linię, którą wykonałaś wcześniej kredką do oczu i przedłuż ją, aby zrobić ostatni ogon, w kierunku zewnętrznego kącika oka i wydłużając linię.
Efektem będzie rozmycie lub cieniowanie w górę.

Pędzel i wypełniacz.

Do tej techniki potrzebujesz żelowego eyelinera i skośnego pędzelka nieco szerszego niż poprzedni. Ta sztuczka jest idealna dla tych, którzy mają kaptur lub opadającą powiekę.
Zacznij od zaprojektowania tylko kącika oka. Aby to zrobić, weź skośny pędzel. Końcówką nabierz odrobinę żelowego eyelinera.
Umieść pędzel na końcu oka i zaznacz, jak stempel, kąt lub skos w górę, który chcesz uzyskać na końcu oka. Zrób to samo po drugiej stronie, zachowując symetrię.
Po zaznaczeniu ogonków lub końcówek użyj tego samego pędzelka do narysowania górnej linii, bardzo blisko górnych rzęs, zaczynając od początku powieki (w pobliżu kanalika łzowego) i kontynuując w kierunku środka.
Od środka powieki, wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić całą górną linię oka eyelinerem, aż do połączenia jej z kreską na końcu.

Płynny eyeliner i taśma maskująca.

Ten trik może być nieco bardziej wymagający niż poprzednie, ale wykończenie będzie idealne. Potrzebujesz specjalnej taśmy do makijażu i płynnego eyelinera.
Weź mały kawałek taśmy i umieścić go na końcu powieki, pod pożądanym kątem dla eyeliner. Podstawową zasadą jest to, że powinna ona przebiegać po naturalnej linii, jakby przedłużeniu kształtu oka, która posłuży jako punkt wyjścia dla kącika oka. Zrób skos według własnych upodobań.
Umieść kolejny kawałek taśmy na górnej powiece. Te wstążki będą szablonami dla Twojego eyelinera. Zrób to samo na drugim oku.
Umieść taśmy samoprzylepne na skórze, nie pozostawiając miejsca na przesiąkanie tuszu.
Następnie obrysuj każde oko według własnego uznania. Taśma zapobiegnie przekroczeniu linii i sprawi, że obie linie oczu będą symetryczne i proste.
Delikatnie usuń taśmę i zobaczysz, że Twój eyeliner jest idealnie zrobiony.

Jeśli chcesz obrysować dolną powiekę, użyj wodoodpornej kredki. Zapobiegnie to rozmazywaniu się podkładu i powstawaniu cieni.