Do czego wykorzystuje się paski fizelinowe?

Paski fizelinowe do depilacji cieszą się nieustającą popularnością, ze względu na ich niezawodność i możliwość szybkiego, i możliwie jak najmniej bolesnego usunięcia niechcianego owłosienia. Są miękkie, a jednocześnie bardzo trwałe, dlatego stanowią stałe wyposażenie gabinetów kosmetycznych. Jakie są ich zalety i jak należy je stosować, by szybko pozbyć się włosków?

Co to jest fizelina?

Fizelina to włóknina, która powstaje dzięki termicznemu połączeniu bądź sklejeniu syntetycznych włókien. To materiał o świetnych parametrach technicznych, charakteryzujący się wysoką jakością i trwałością. Jest to włóknina bardzo miękka i elastyczna, a także łatwa w obróbce, dlatego wyróżnia się wszechstronnym zastosowaniem. Fizelina została doceniona przez branżę kosmetyczną, ponieważ wykonane z niej paski pomagają w szybkim i skutecznym usunięciu zbędnego owłosienia, a ponadto nie podrażniają nawet wrażliwej skóry.

Jakie są zalety stosowania pasków fizelinowych?

Paski fizelinowe do depilacji mogą być stosowane do każdego rodzaju wosku, a także do depilacji różnych obszarów skóry. Świetnie radzą sobie zarówno z cienkimi, jak i grubymi i twardymi włoskami. Dzięki temu, że wosk bardzo dobrze się do nich przykleja, pomagają w równomiernym odrywaniu owłosienia. Mogą być z powodzeniem używane nawet na skórze wrażliwej, ponieważ nie wywołują uczuleń i nie powodują podrażnień.

Jak stosuje się paski fizelinowe?

Przed rozpoczęciem depilacji należy wykonać peeling ziarnisty. Następnie warto oczyścić i odtłuścić skórę, np. produktem mającym właściwości znieczulające. Po osuszeniu skóry można przygotować wosk, a po jego nałożeniu należy przyłożyć i bardzo dokładnie docisnąć pasek fizelinowy. Okolicę skóry przed paskiem trzeba naciągnąć, po czym zdecydowanym ruchem można oderwać pasek, koniecznie w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. Resztki wosku najlepiej zmyć olejkiem łagodzącym po depilacji.

Czym charakteryzują się dobre paski fizelinowe?

Wysokiej jakości paski do depilacji z fizeliny można zakupić np. w hurtowni kosmetycznej online BeautyNova. Mają one specjalnie żłobienia, które zapewniają idealne przyleganie do skóry. Są łatwe w użytkowaniu, dlatego mogą być stosowane nie tylko w gabinetach depilacji, ale również podczas zabiegów przeprowadzanych w domu. Hurtownia oferuje profesjonalne paski z włókniny o gramaturze 85 g/m² sprzedawane w roli o długości 50 m oraz 100 m. Paski nie rozwarstwiają się, a perforacja pomaga w ich odrywaniu.