Peeling kawitacyjny – jak wykonać go w domu?

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Zabieg ten polega na powstawaniu i zanikaniu pęcherzyków gazowych. Wykorzystując cząsteczki wody na powierzchni skóry fale generują powierzchowne złuszczenie komórek rogowych naskórka, jednocześnie głębsze warstwy skóry pozostają nienaruszone. Wspomaga to szybszy metabolizm komórek i wzmocnienie tkanek skóry. Kawitacja również zwiększa przepiszczalność błon komórkowych co skutkuje dogłebnym oczyszczeniem skóry.

Dla kogo przeznaczony jest taki zabieg?

Mogłoby się wydawać, że taki zabieg jest przeznaczony tylko dla konkretnych typów skóry, jednak nie do końca. Zabieg kawitacyjny można wykonywać bez żadnych ograniczeń. Bez względu na wiek czy rodzaj skóry taki zabieg sprawdza się niemal zawsze i dla każdego. Wygładza on zmarszczki, radzi sobie doskonale z trądzikiem, widocznie pozbywa się wągrów czy zaskórników. Przy skórze przetłuszczającej się pomaga z nadmiernym wydzielaniem sebum i sprawia, że skóra przestaje się nadmiernie błyszczeć. Przy skórze suchej sprawia, że ta staje się nawilżona i promienna.

Uroda. Peeling kawitacyjny samodzielnie w domu?

Do niedawna taki zabieg można było przeprowadzić głównie w salonach przez doświadczoną kosmetyczkę. Jednak wbrew pozorom wykonanie takiego zabiegu nie jest wcale takie trudne. Można go z łatwością i powodzeniem przeprowadzić samemu w domu.

Aby wykonać go odpowiednio potrzebne są nam dobre kosmetyki do peelingu kawitacyjnego. Ale zacznijmy od początku. Najważniejsze i niezbędne jest urządzenie do kawitacji. Prócz niego warto zaopatrzyć się w waciki kosmetyczne oraz płyn do nawilżenia skóry. Może to być np. bezalkoholowy tonik do twarzy.

Skórę w pierwszym kroku należy bardzo dokładnie oczyścić. Następnie ją delikatnie zwilżamy i przykładamy szpatułkę urządzenia. Najlepiej zrobić to pod odpowiednim kątem. Podczas wykonywania peelingu przesuwamy szpatułką po skórze ruchem na zewnątrz. Ważne jest by pamiętać, że skóra podczas tego cały czas musi być wilgotna.

Pamiętać należy również pamiętać aby nie pracować zbyt szybko, ani zatrzymywać szpatułki w jednym miejscu zbyt długo. Ruchy muszą być delikatne i jednostajne aby nie uszkodzić skóry

Gdy skończymy zajmować się całą skórą twarzy należy umyć ją delikatnie żelem w celu usunięcia zanieczyszczeń. Na samym końcu po jej delikatnym osuszeniu na twarz nakładamy maskę lub krem.

Jakie efekty możemy otrzymać?

Jak wiadomo peeling sprawia, że pozbywamy się z naszej skóry martwego naskórka. Takie zabiegi sprawiają, że nasza skóra staje się oczyszczona, pobudza to jej zdolność do odnowy naskórka, niebywale wygładza i ujędrnia naszą skórę. Kawitacja sprawia, że pory się odblokowują, a zaskórniki ulegają znacznemu zmniejszeniu. Przy odpowiednim wykonaniu niemal przestają być widoczne. Taki peeling sprawia również, że w niedługim czasie można łatwo pozbyć się nieatrakcyjnego trądziku, jak również przebarwień i wszelkiego rodzaju plamek na skórze.

Zastrzeżenia 

Warto jednak pamiętać, że nie zawsze można wykonać ten zabieg, jest kilka przeciwwskazań, są to m.in. ciężka lub też okres laktacji, padaczka, stany zapalne czy też aktywne zakażenia skóry, rozrusznik serca. Jednak to nie wszystko. Kawitacji nie należy wykonywać podczas zakrzepowego zapalenia żył, osteoporozy czy problemów z niewydolnością krążenia.

Podsumowując, jeśli nie towarzyszą nam żadne z powyższych chorób, śmiało możemy skorzystać z takiego zabiegu lub też przeprowadzić go samodzielnie, pamiętać jednak należy o dobrej jakości kosmetykach i przede wszystkim o tym by być ostrożnym. Jeśli zachowamy wszystkie zasady podczas jego wykonywania, zabieg powinien przebiegać bezproblemowo, a my powinniśmy cieszyć sie gładką i odżywioną skóra już po jednym razie.

Jednak warto zadbać o skórę też poza takimi zabiegami uwzględniając pielęgnację, ruch czy odpowiednią zdrową dietę, która korzystnie wpłynie na wygląd skóry.